مشکل گفتار درمانی در کودکان امری بسیار شایع است .این مشکل باعث میشود کودکان نتوانند افکار خود را در یک جمله بیان کنند که باعث ار بین رفتن اعتماد به نفس و سرخوردگی کودکان میشود . جلوگیری از این مشکل در کودکان میتواند بسیار راحت تر نسبت به بزرگسالان باشد ، زیرا کودکان زهن بسیار تلاشگری دارند . تیم گقتار درمانی در کودکان دکتر قدمگاهی آماده خدمات رسانی در حوزه گفتار درمانی در کودکان است.

گفتار درمانی در کودکان چیست ؟

گفتار درمانی، یک روش مداخله زبان است که بر بهبود گفتار کودک، توانایی وی در تشخیص گفتار و غلبه بر مشکلات مانند بیان ضعیف، اختلال (تکرار صدا، کلمه یا عبارت)، و اختلالات واجی و صدا، تمرکز دارد این، کمک می کند که کودک بتواند از طریق زبان کلامی و غیر کلامی بیان بهتری داشته باشد ؛این تمرکز بر روی:تفسیر و روایی برای شکل دادن به صداها، کلمات و واج ها قرار دارد.

 

چرا کودکان به گفتار درمانی نیاز دارند ؟

دیگران سخت متوجه میشوند که فرزند شما چه می گوید.
    فرزند شما در سخن گفتن و یا ترجمه افکار خود،با کلمات، مبارزه می کند.
    صحبت کودک با لکنت، تکرار، طولانی شدن و بلوک ها مختل می شود.
    فرزند شما بر روی مهارت های اجتماعی، مانند دوست داشتن، برقراری ارتباط مستقیم، یادگیری مهارت های بازی و مشارکت با دیگران دچار نقصان است . 

کلینیک گفتار درمانی کودکان دکتر قدمگاهی با تیم متخصص خود آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است .

برای دریافت مشاوره یا تعیین وقت ملاقات با خانم دکتر قدمگاهی و اطلاعات بیشتر ، راه های درمان جدید در حوزه کاردرمانی در منطقه پاسداران و بطور عام تر در شمال و شمال شرق تهران میتوانید از ساعت 9 صبح تا 8 غروب با کلیک بر روی دکمه زیر با کلینیک تماس حاصل نمایید در سایر ساعات با کلیک بر رو دکمه آبی رنگ شناور در گوشه سمت راست سایت و تکمیل فرم تماس ما با شما منتظر تماس کارشناسان ما با خود باشید

برای تماس با کلینیک اینجا کلیک کنید 02122795182

 

  

درس کلینیک شمال تهران :

ابتدای پاسداران,خیابان کاشی ها(نگارستان دوم),خیابان مسجد جامع غدیر خم, پلاک 11

تلفن : 22795182

برای نوبت دهی تماس حاصل فرمایید

مرکز نوروفیدبک دکتر قدمگاهی از نخستین کلینیک های نوروفیدبک و همچنین از بهترین آنهاست . دکتر قدمگاهی به همراه تیم حرفه ای خود که با تحصیلات مرتبط در حوزه علوم اعصاب و مقالات علمی و پژوهشی در زمینه نوروفیدبک بر سر تیم نوروفیدبک فرانش است .

 

برای دریافت مشاوره یا تعیین وقت ملاقات با خانم دکتر قدمگاهی و اطلاعات بیشتر ، راه های درمان جدید در حوزه نوروفیدبک میتوانید از ساعت 9 صبح تا 8 غروب با کلیک بر روی دکمه زیر با کلینیک تماس حاصل نمایید در سایر ساعات با کلیک بر رو دکمه آبی رنگ شناور در گوشه سمت راست سایت و تکمیل فرم تماس ما با شما منتظر تماس کارشناسان ما با خود باشید

برای تماس با کلینیک اینجا کلیک کنید 0212279518

قابل ذکر است که هزینه نوروفیدبک مرکز دکتر قدمگاهی مناسب است . 

نوروفیدبک چیست ؟

 

نوروفیدبک در واقع یک فرایند آموزشی است که در آن مغز خودتنظیمی را فرا می‌گیرد. در طول آموزش، فعالیت مغز توسط اداره هشیار و ناهشیار توجه کنترل می‌شود. یادگیری هشیارانه زمانی اتفاق می‌افتد که فرد در می‌یابد که چطور سیگنال فیدبک به توجه و وضعیت ذهنی او ارتباط پیدا می‌کند. در واقع هدف نوروفیدبک تراپی آموزش خودتنظیمی به مغز است و سعی دارد به مغز یاد دهد که چگونه خود را تنظیم کند در نوروفیدبک سنسورهایی که الکترود نامیده می‌شوند بر روی پوست سر بیمار قرارمی‌گیرند. این سنسور‌ها فعالیت الکتریکی مغز فرد را ثبت و در غالب امواج مغزی (دراغلب موارد به شکل شبیه‌سازی شده در قالب یک بازی کامپیوتری یا فیلم ویدئویی) به اونشان می‌دهند. در این حالت پخش فیلم یا هدایت بازی کامپیوتری بدون استفاده از دست وتن‌ها با امواج مغزی شخص انجام می‌شود. به این شکل فرد با دیدن پیشرفت یا توقف بازی و گرفتن پاداش یا از دست دادن امتیاز و یا تغییراتی که در صدا یا پخش فیلم به وجود می‌آید، پی به شرایط مطلوب یا نامطلوب امواج مغزی خود برده و سعی می‌کند تا با هدایت بازی یا فیلم، وضعیت تولید امواج مغزی خود را اصلاح کند.  بنابراین نوروفیدبک به مغز کمک می‌کند تا یاد بگیرد که چطور خودش را تنظیم و نواقص عملکردی خود را برطرف نماید. لذا هیچ‌گونه دستکاری یا مداخله ماده خارجی وجود ندارد که بخواهد عوارض جانبی داشته باشد یا وابستگی ایجاد کند. با نوروفیدبک ما تنها‌ مهارتهای جدیدی را فرا می‌گیریم، مهارت‌هایی که ما و مغزمان را بیش از پیش توانمند می‌سازد.اگر نیاز به نوروفیدبک دارید باید به مرکز نوروفیدبک و یا کلینیک نوروفیدبک قدمگاهی مراجعه کنید.در این مرکز خدمات هزینه نوروفیدبک بسیار علارغم کیفیت بسیار بالا در حد مطلوب میباشد .

نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک است که در آن به طور مستقیم روی مغز کار می‌شود و بنا بر هدفی که از پیش تعیین شده است، دامنۀ امواج مغزی، درجۀ هم‌نوسانی و یا اختلاف فاز آماج تغییر قرار می‌گیرند. منطق این روش درمانی بر پایه شرطی سازی عاملی استوار است.

نوروفیدبک یک فرایند یادگیری  است که  با کاربرد تکنولوژی کامپیوتر انجام می شود.هدف نوروفیدبک آموزش خود به مغز است.در واقع مانند آیینه ای ، کم و کاستی های مغز را به خودش نشان می دهد و با بازخوردی که از امواج مغزی ارايه می دهد ، مغز را در تنظیم فعالیت خود کمک نماید و در موارد زیر انجام می شود:

 تاثیر نوروفیدبک بر بیش فعالی / کمبود توجه

 تاثیر نوروفیدبک براضطراب

 تاثیر نوروفیدبک بر آسیب مغزی

تاثیر نوروفیدبک بر سردردهای میگرنی

تاثیر نوروفیدبک بر افسردگی

تاثیر نوروفیدبک بر ارتقاء عملکرد

تاثیر نوروفیدبک بر اختلال یادگیری

شما برای اطلاع از قیمت نوروفیدبک در مرکز دکتر قدمگاهی میتوانید با ما تماس بگیرید

چگونگی درمان نوروفیدبک

در درمان نوروفیدبک از امواج مغزd و بازخورد آن به بيمار براي درمان بيماري استفاده مي شود. وابسته به نوع و شدت بیماری افراد ، الکترودهایی که در روش نوروفیدبک به مناطق مختلف سر و گوش های فرد بیمار متصل می شود. الکترودها نورفیدبک که ویژه امواج مغزی ،امواج آن ناحیه از مغز را دریافت و به سیستم رایانه ارسال می کنند. برنامه نرم افزاری رایانه نیز این امواج را پردازش می کند و به صورت شکل هایی خاص و قابل فهم از امواج و تصاویر به درمانگر و متحصص نوروفیدبک در بهترین مرکز نوروفیدبک تهران که همان مرکز قدمگاهی است  نشان می دهد. درمانگر های شغول به فعالیت در حرفه ایی ترین مرکز نوروفیدبک در تهران بر اساس تحلیل این امواج ، شیوه ویژه درمانی خاص هر بیمار را تنظیم می کند که هر شیوه برای هر بیمار ، یک پروتکل درمانی نامیده میشود . بیمار با مراجعه به کلینیک قدمگاهی بعنوان کلینیک نوروفیدبک در تهران در مقابل نمایشگر رایانه می نشیند و با مشاهده الگوی امواج خود، سعی می کند که با فکر خود آن ها را به حالت بهینه و مناسب بازگرداند. با تکرار این روش در جلسات متعدد نوروفیدبک تراپی، مغز بیمار به تدریج به حالت ایده آل عملکردی می رسد و در واقع یاد می گیرد که در حالت مناسب باقی بماند و حالت موجی که باعث بروز علائم بیماری می شود را نداشته باشد. بدین ترتیب علائم بیماری ازبین می­رود و بیمار به حالت معمول و سالم خود می رسد.

یکی از موضوعات مهم قبل شروع درمان برای افراد طول مدت زمان و تعداد جلسات نوروفیدبک می باشد و به طبع میزان هزینه نوروفیدبک مورد سوال است . هر جلسه درمان نوروفیدبک معمولا  40 تا 50دقیقه طول می کشد. تعداد جلسات و هزینه نوروفیدبک  نیز به نوع بیماری، سن بیمار و میزان پیشرفت بیماری هر فرد بستگی دارد. به طور معمول برای هر بیمار بین 10 تا 100 جلسه می تواند کافی باشد و در این تعداد جلسات بیماری وی از طریق نوروفیدبک تراپی درمان می شود. معمولا درمان به صورت 3 جلسه در هفته انجام می گیرد. به طور متوسط دوره درمان  نوروفیدبک 7 تا 15 هفته است در ادامه جدول هزینه نوروفیدبم در بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران ارائه شده است تا بیماران عزیز ضمن برآورد هزینه نوروفیدبک درمانی خود با آگاهی کافی بع کلینی قدمگاهی مبه عنوان یک مرکز نوروفیدبک در تهران مراجعه نمایند.

 

 

سنجش ورود به مدرسه

هر ساله آموزش و پرورش از کودکان 6 سال تمام  آزمون ورودي براي ورود به مدرسه را بعمل مي آورد.

کلینیک پایا یکی از برترین کلینیک ها در سطح تهران و در زمینه های کاردرمانی ، گفتار درمانی و فیزیوتراپی است . این کلینیک سال هاست که در زمینه های توانبخشی در حال فعالیت است و نمی تون اعتبار این مرکز را زیر سوال برد . 

همانطور که می دانید پزشکان این مجموعه دارای مدارک فوق تخصصی از بهترین دانشگاه های ایران و خارج از کشور هستند . همینطور نمیتوان تجربه این کاردرمانگر ها گفتار درمان گر ها و فیزیو تراپیست ها را زیر سوال برد .

این مرکز پیشنهاد دکتر قدمگاهی به شماست . 

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

از هنگامی که کودکان شروع به حرکت روی چهار دست و پای خود میکنند و از هرچیزی در اطراف خود کمک میگیرند تا از جای خود بلند شوند پدر و مادر برای تماشای گام برداشتن های کودک خود ثانیه ها را می شمارند ، اما گاهی یا کودک تنبل است و یا اینکه پدر و مادر کم حوصله هستند و منتظر و یا احتمال دارد که کودک دچار مشکلی باشد ، که تا مدت ها پدر و مادر صبر میکنند تاگام برداشتن های کودکشان را ببینند ولی نتیجه ای نیست... ، البته از 18 ماهگی به بعد این موضوع جای نگرانی دارد

  

 

تاخير در تكامل سيستم عصبي حركتي، اختلال در يادگيري به‌‌دليل تاخير در بقيه موارد تكامل (‌مثلا كودك در تمام مراحل زندگي تاخير داشته است، دير توانسته گردن خود را نگه دارد، دير نشسته و دير شروع به چهاردست‌و‌پا رفتن كرده است)؛ در اين كودكان كه تاخير در بقيه موارد تكاملي داشته‌اند، دير راه افتادن دور از انتظار نيست اما درصورتي كه اين مشكل زمينه ژنتيك نداشته باشد و بيماري خاصي باعث آن نباشد،  . معمولا با كار‌درماني و كمي كمك مي‌توان به بهبود اين روند كمك كرد.

مرکز کاردمانی کودکان دکتر قدمگاهی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد

 

بیشتر کودکان بطور معمول می توانند از سن ۸ ماهگی تا ۱۲ ماهگی بدن خود را به حالت ایستاده در بیاورند و اولین گام های خود را بردارنداگر بازه زمانی بیشتر شد باید به این تاخیر در راه رفتن کودک توجه نشان داد. اندکی بعد از اولین تولدشان، آن ها معمولا می توانند چند قدم به تنهایی بردارند، اما قبل از این شروع به راه رفتن با گرفتن مبل یا لبه میز کرده اند. اما اگر کودک شما نشانه های راه رفتن با تاخیر را نشان بدهند چطور؟ و اگر متوجه شوید که کودک شما پاهای پرانتزی  دارد یا روی نوک انگستان راه می رود چطور؟ آیا باید نگران باشید؟ آیا به کاردرمانی برای راه رفتن کودک نیاز است؟

کلینیک کاردرمانی کودکان دکتر قدمگاهی در این زمینه به صورت حرفه ای و تخصصی ارائه خدمات می دهد