از هنگامی که کودکان شروع به حرکت روی چهار دست و پای خود میکنند و از هرچیزی در اطراف خود کمک میگیرند تا از جای خود بلند شوند پدر و مادر برای تماشای گام برداشتن های کودک خود ثانیه ها را می شمارند ، اما گاهی یا کودک تنبل است و یا اینکه پدر و مادر کم حوصله هستند و منتظر و یا احتمال دارد که کودک دچار مشکلی باشد ، که تا مدت ها پدر و مادر صبر میکنند تاگام برداشتن های کودکشان را ببینند ولی نتیجه ای نیست... ، البته از 18 ماهگی به بعد این موضوع جای نگرانی دارد

  

 

تاخير در تكامل سيستم عصبي حركتي، اختلال در يادگيري به‌‌دليل تاخير در بقيه موارد تكامل (‌مثلا كودك در تمام مراحل زندگي تاخير داشته است، دير توانسته گردن خود را نگه دارد، دير نشسته و دير شروع به چهاردست‌و‌پا رفتن كرده است)؛ در اين كودكان كه تاخير در بقيه موارد تكاملي داشته‌اند، دير راه افتادن دور از انتظار نيست اما درصورتي كه اين مشكل زمينه ژنتيك نداشته باشد و بيماري خاصي باعث آن نباشد،  . معمولا با كار‌درماني و كمي كمك مي‌توان به بهبود اين روند كمك كرد.

مرکز کاردمانی کودکان دکتر قدمگاهی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد

 

بیشتر کودکان بطور معمول می توانند از سن ۸ ماهگی تا ۱۲ ماهگی بدن خود را به حالت ایستاده در بیاورند و اولین گام های خود را بردارنداگر بازه زمانی بیشتر شد باید به این تاخیر در راه رفتن کودک توجه نشان داد. اندکی بعد از اولین تولدشان، آن ها معمولا می توانند چند قدم به تنهایی بردارند، اما قبل از این شروع به راه رفتن با گرفتن مبل یا لبه میز کرده اند. اما اگر کودک شما نشانه های راه رفتن با تاخیر را نشان بدهند چطور؟ و اگر متوجه شوید که کودک شما پاهای پرانتزی  دارد یا روی نوک انگستان راه می رود چطور؟ آیا باید نگران باشید؟ آیا به کاردرمانی برای راه رفتن کودک نیاز است؟

کلینیک کاردرمانی کودکان دکتر قدمگاهی در این زمینه به صورت حرفه ای و تخصصی ارائه خدمات می دهد