کلینیک استعدادیابی کودکان دکتر قدمگاهی در این مقاله قصد دارد به طور کامل مواردی مانند سن استعدادیابی کودکان ، نحوه استعدادیابی کودکان و مراکز استعدادیابی کودکان را برای شما شرح دهد .

سن استعدادیابی کودکان

کودکان پس از 3 سالگی آرام آرام استعدادهای خود را بروز می‌دهد و والدین می‌توانند به راحتی استعداد فرزند خود را بیابند. پس از 3 سالگی شخصیت کودکان شروع به شکل گرفتن می‌کند و علایق خود را بروز می‌دهند. والدین مهم ترین نقش را در استعدادیابی کودکان دارند . این مسئله را می‌توان در نوع بازی و وسایل بازی کودک متوجه شد. البته کودک بزرگتر که می‌شود استعدادیابی اش راحت تر صورت می‌پذیرد اما تشخیص زودتر همواره با پیشرفت بهتری همراه خواهد بود.

متاسفانه امروزه بسیاری از کودکان بسیاری از زمان‌های مفید خود را در دنیای بازی‌ها و اینترنت می‌گذرانند. در صورتی که باید بدانید کودک در دوران مهمی قرار داشته و آینده کودک می‌تواند شکل بگیرد. اینترنت و موبایل تاثیر زیادی بر روی کودکان دارد .

 

 

در این مقاله زمینه های استعدادیابی به شما معرفی خواهد شد . اگر به دنبال مرکز استعدادیابی کودکان هستید و میخواهید استعداد کودک خود را از سن پایین تر کشف کنید ، میتوانید به مراکز استعدادیابی کودکان دکتر قدمگاهی مراجعه کنید .

 • مقایسه متاسفانه در فرهنگ ما رایج است و انگیزه دهنده محسوب می شود، اما اینطور نیست. زمانی که کودک با احساس بی کفایتی دست و پنجه نرم می کند، تقریباً غیرممکن است که خود را بهبود بخشد.

 

استعدادیابی به همراه تست هوش

تست هوش برای درک بهتر عملکرد تحصیلی از یک کودک و ارزیابی نیازهای دانش آموز انجام می شود. بسته به نوع آزمون هوش برگزار شده، ممکن است اطلاعات مهمی در مورد نحوه رویکرد دانش آموزان به حل مسئله ارائه دهد.

آزمون های استعداد یابی به کودک کمک می کند تا شایستگی های کلی را که در حال توسعه هستند درک کند.  بنابراین والدین و مربیان می توانند آنها را بر این اساس برای کشف گزینه های مختلف راهنمایی کنند. در مرکز استعدادیابی دکتر قدمگاهی در تهران بروز ترین روش ها و جدیدترین آزمون های تست هوش استفاده میشود .

نحوه استعدادیابی کودکان

استعدایابی کودکان در زمینه موسیقی

 

واکنش عاطفی به موسیقی، حرکت با ریتم در این کودکان دیده می شود. آنها به راحتی می توانند ملودی شنیده شده را بازتولید کنند. آهنگ را از اولین نت ها تشخیص می دهند.

 

اگر فرزند شما این ویژگی ها را دارد، او را با موسیقی کلاسیک آشنا کنید. با هم به کنسرت، اپرا و باله کودکان بروید. اسباب بازی های موزیکال بگیرید. وقتی کودک شما بزرگ شد، نرم افزار ساخت موسیقی را روی رایانه خود نصب کنید. و البته فرزندتان را به مدرسه موسیقی ببرید.

 

 

 

استعدایابی کودکان در زمینه نمایش

 

این کودک از حرکات، رفتار، صداهای شخصیت های مورد علاقه تقلید می کند و وقتی در مورد چیزی صحبت می کند، سعی می کند واکنش خاصی را در شنونده برانگیزد. در واقع دوست دارد در مقابل تماشاگران اجرا کند.

 

وظیفه والدین مراقبت از موسیقی کلاسیک، آموزش مدلسازی و طراحی، سازماندهی نمایش های خانگی، بازدید از تئاتر است.  همه اینها باید در مجموعه وجود داشته باشد. چرا که نمایش مادر همه ی هنرهاست.

 

 

 

استعدایابی کودکان در زمینه ورزشی

 

 

رقصنده‌ها، ژیمناست‌ها، شناگران و اسکیت بازان مشهور اولین گام‌های حرفه‌ای خود را در سن ۴ تا ۵ سالگی برداشتند.

 

اگر کودک شما: پر انرژی؛ با هماهنگی خوب، انعطاف پذیری، قدرت، چابکی، استقامت متمایز می شود؛ همچنین ترسی از افتادن ندارد، یا دوست دارد ورزش کند، در مسابقات شرکت کند. همینطور می تواند پشتکار رشک برانگیزی از خود نشان دهد، اسکیت سواری یا طناب زدن را یاد بگیرد او را در این موقعیت ها قرار دهید.

 

 

توانایی های ریاضی

 

تمایل آشکار کودک به علم در دوره راهنمایی یا دبیرستان آشکار می شود. بنابراین روانشناسان نسبت به برچسب زدن زودهنگام به کودکان هشدار می دهند. با این حال، شواهدی مبنی بر توانایی کودک در ریاضی ممکن است به شرح زیر باشد:

 

علاقه به محاسبه و اندازه گیری؛ درک و حفظ آسان علائم، نمادها؛ حل مسائل دشوار با توجه به سن، مثال ها؛ توانایی خواندن ساعت و تقویم حتی قبل از مدرسه؛ منطق و خلاقیت، علاقمند به حل پازل. توانایی مقایسه اشیاء و طبقه بندی آنها بر اساس معیارهای مختلف.

 

بازی‌هایی که منطق، تفکر انتزاعی و همچنین معرفی اعداد و اشکال هندسی را توسعه می‌دهند، به فرزند شما کمک می‌کنند تا در فرمول‌ها و قضایا تسلط پیدا کنند.

 

 

 

استعدایابی کودکان در زمینه ذهنی

 

گرایش نسبت به تاریخ، فیزیک، زیست شناسی یا شیمی اغلب در دوران نوجوانی ظاهر می شوند. استعداد احتمالی یک کودک برای علم توسط: کنجکاوی؛ حافظه عالی؛ علاقه به یادگیری؛ مشاهده؛ توانایی تمرکز بر فعالیت های فکری برای مدت طولانی؛ به اجرا درآوردن آزمایش ها؛ عشق به خواندن دانشنامه پدیدار می شود.

 

برای فعال بودن، فرزندتان را به حل تکالیف جالبی دعوت کنید که نیازمند تجزیه و تحلیل کامل موقعیت و انعطاف پذیری تفکر هستند. بازی هایی انجام دهید که توجه داوطلبانه را توسعه می دهد، تخمین را آموزش می دهد و استراتژی های موثر ایجاد می کند.

 

 

 

استعدایابی کودکان در زمینه رهبری

 

توانایی سازمانی یک کودک در دوران راهنمایی خودشان را نشان می‌دهند. زیرا کودکان تازه یاد می گیرند که ارتباط برقرار کنند، با تیم تعامل کرده و دوست پیدا کنند.

 

شما می توانید در مورد وجود تمایلات رهبری در کودک خود فکر کنید اگر: مستقل است؛ به سرعت با یک موقعیت غیر معمول سازگار می شود. در بین همسالان خود محبوب است؛ دوست دارد دیگران را رهبری کند؛ می داند چگونه بدون مجادله دیگران را متقاعد کند.

 

به کودک وظایف مسئولیت پذیر بدهید، ابتکار عمل او را تحسین کنید. در یک موقعیت درگیری، با هم به دنبال مصالحه باشید. مطمئن شوید که اخلاق درست را به پسر یا دختر خود القا می کنید.

 

مرکز استعدایابی کودکان آماده خدمات رسانی در غرب تهران میباشد . 

 

استعدایابی کودکان در زمینه ادبی

 

 

استعداد ادبی بسیار دیر خود را نشان می دهد. ممکن است در نوجوانی یا بزرگسالی اتفاق بیفتد. با این حال، برخی از پیش نیازها را می توان از قبل در کودکان پیش دبستانی مشاهده کرد. این شامل: عشق به کتاب؛ واژگان گسترده؛ علاقه به نوشتن داستان ها، سرودن شعرهای بداهه و ذهن فانتزی غنی است.

 

در اینجا کودک را تشویق کنید تا خودش یک افسانه بیافریند، با هم کتاب های جالب بخوانند، با کلمات و قافیه بازی کنند. در این دوران می توانید به آنها بیاموزید که به شیوه ای اصیل فکر کنند و با فعالیت های مختلف آزادانه خود را ابراز کنند.

 

 

 

انواع زمینه های استعدادیابی کودکان

 

 • زبانی و کلامی
 • دیداری و فضایی
 • منطقی و ریاضی
 • جسمی و حرکتی
 • اجتماعی یا برون فردی
 • درون فردی
 • هستی گرا یا وجودگرا
 • طبیعت گرا
 • هستی گرا
 • اخلاقی

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان استعدادیابی کودکان در تهران میتوانید با مرکز دکتر قدمگاهی تماس بگیرید