پیش ثبت نام طرح سنجش پیش دبستانی و پایه اول ابتدای تابستان آغاز گردیده است. سامانه ثبت نام سنجش پیش دبستانی همان سامانه ثبت نام سنجش کلاس اولی ها است.

 برای پیش ثبت نام سنجش پیش دبستانی ۱۴۰۱ باید به مدیر موسسه پیش دبستانی یا مدرسه مراجعه کنید. هدف از اجرای طرح سنجش سلامت توسط آموزش و پرورش شناسایی دانش آموزان استثنایی و کمک به آنها با جدا کردن مدرسه آنها با امکانات متفاوت است.

کسانی که قادر به گذراندن آزمون سنجش پیش دبستانی ۱۴۰۱ نیستند میباید به مدارس یا پیش دبستانی های استثنایی ارجاع داده شوند تا در آنجا با خدماتی همچون خط بریل یا درشت و از این دست بتوانند آموزش بهتری را تجربه کنند.

در ادامه برخی از سوالاتی که ممکن است در آزمون سنجش پیش دبستانی پرسیده شود خواهیم پرداخت :

در سنجش پیش دبستانی سوالات ساده ای پرسیده می شود. این سوالات و به طور کلی آزمون برای ارزیابی تشخیص درک دانش آموز از محیط و سخن دیگران است.

اگر کودکی عادی دارید ، که هیچ گونه بیماری در زمینه تشخیص و اوتیسم ندارد نیازی به نگرانی چندان در مورد قبول نشدن در سنجش پیش دبستانی ندارید.

در ادامه سوالات سنجش پیش دبستانی ۱۴۰۱ را بررسی خواهیم کرد

 

سوالات احتمالی سنجش پیش دبستانی

در آزمون سنجش پیش دبستانی سوالاتی نظیر شماره اعداد ، سوالاتی در مورد نسبت های فامیلی ، مهارت های فیزیکی مانند لی لی رفتن  و یا کامل کردن نقاشی پرسیده می شود.

اگر فرزند شما از هوش کافی و وضعیت فیزیکی مناسبی برخوردار است، نیازی به نگرانی در مورد قبول نشدن در آزمون سنجش پیش دبستانی ندارید.

البته که سوالاتی که از فرزاندان شما پرسیده می شود ممکن است هیچ گونه ارتباطی با میزان سواد و ریاضی و دیگر مسائل نداشته باشد و فقط قدرت تشخیص دانش آموز ارزیابی می شود. 

برای مشاوره در زمینه سنجش پیش دبستانی با ما تماس بگیرید